عفونت در کودکان و مصرف انتی بیوتیک ها:

ابتلا به عفونت در سال اول زندگی می تواند برای نوزادان مرگبار باشد. در این شرایط، معمولاً درمان آنتی بیوتیکی اولین خط درمانی است اما مصرف آنتی بیوتیک در این دوران می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی داشته باشد.

تحقیقات جدید در دانشگاه کارولینای جنوبی نشان داده است که مصرف آنتی بیوتیک در اولین سال زندگی، خطر ابتلا به آلرژی غذایی را افزایش می دهد. در حالی که دلایل این ارتباط کاملاً مشخص نیست.

محققان احتمال می دهند که تغییرات فلور نرمال باکتری های روده ای ناشی از درمان با آنتی بیوتیک ها در این مسئله مؤثر باشد. تحقیقات متعددی نشان داده اند که تغییر ترکیب باکتریهای روده ای در اوایل زندگی می تواند پیامدهای منفی برای سلامت کودک داشته باشد.

باکتری های نرمال روده ای در تقویت سیستم ایمنی و افزایش تحمل ایمنی نقش مؤثری دارند. از طرف دیگر، مشخص شده که مصرف آنتی بیوتیک ها می تواند فلور نرمال روده ای را تغییر دهد.

بررسی ها نشان می دهد که پنی سیلین، سفالوسپورین، ماکرولیدها و سولفانامید رایج ترین آنتی بیوتیک های تجویز شده در 12 ماه ابتدائی زندگی هستند. از میان آنتی بیوتیک های تجویز شده، سفالوسپورین و سولفانامیدها، بیشترین خطر را در ایجاد آلرژی دارند. بنابراین، با توجه به حساسیت های این دوره، توجه به تشخیص مناسب و محدود کردن تجویز آنتی بیوتیک به موارد ضروری و اجتناب از مصرف بی مورد داروها کاملاً ضروری بوده و در تضمین سلامت آینده کودک بسیار مهم است.

منبع:

Medical News Today. 2 September, 2016 ، Honor Whiteman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست